Czy moskitiery trzeba zdejmować na zimę?

Moskitiery to niezwykle pomocne i przydatne elementy wyposażenia okien. Doskonale sprawdzają się wiosną i latem, gdyż zapobiegają przedostawaniu się dokuczliwych owadów do mieszkania. Są pomocne nie tylko na wsi, ale również w mieście. Kiedy kończy się lato, wiele osób może zastanawiać się, czy zdejmować moskitiery na zimę? O tym będzie nasz artykuł.

 

Czy zdejmować moskitiery na zimę?

Okres wiosenno-letni sprzyja występowaniu wielu dokuczliwych owadów, dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakup i montaż moskitiery. Doskonale sprawdza się ona do ochrony przed komarami, muchami, meszkami i innymi owadami. Kiedy robi się chłodniej, owadów krąży coraz mniej, dlatego wiele osób zaczyna zastanawiać się, co zrobić z moskitierą na zimę. O ile nie przeszkadza ona w znaczący sposób, może ograniczać widoczność i sprawiać, że w pomieszczeniu będzie ciemniej niż zwykle, co ma ogromne znaczenie zimą, kiedy tego słońca jest dużo mniej. Warto więc zadbać o swój dom dokonując demontażu moskitiery na zimę, o ile jest ona założona tymczasowo, a nie przymocowana na stałe. Jest to również rewelacyjny czas na jej wyczyszczenie za pomocą miękkiej szmatki, lekkiego płynu czyszczącego i wody. W końcu każdego dnia, kiedy była zamontowana na oknie, osadzał się na jej pył i kurz, szczególnie w pobliżu

ruchliwych ulic.

Demontaż moskitiery na zimę – dlaczego warto?

Demontaż moskitiery na zimę jest zalecany dla wielu użytkowników jednak w przypadku osób, które zdecydują się na jej pozostawienie na oknie, nie warto nadmiernie martwić się o przetrwanie moskitiery w odpowiednim stanie. Moskitiery są to akcesoria okienne wykonane z trwałych i solidnych materiałów, dzięki temu są w pełni wytrzymałe na ujemne temperatury. Co ważne, zostawiając moskitierę na zimę, narażamy się na kumulację zanieczyszczeń i pyłów, których z racji sezonu grzewczego zimą jest znaczenie więcej. Wszystkie szkodliwe związki osadzając się na siatce, będą wdychane przez domowników w sytuacji wietrzenia pomieszczeń. Dbając o swoje zdrowie, warto pomyśleć o ich demontażu. Będzie to doskonały czas na wyczyszczenie moskitiery, która za kilka miesięcy znowu będzie chronić domowników przed owadami.

 

Sprawdź naszą ofertę: Producent moskitier

No Comments

Leave a Comment: