Moskitiery – czy warto je montować?

Sezon letni oprócz tego, że kojarzy nam się z piękną pogodą i wakacjami, może być też nie lada problemem. Wszystko to za sprawą owadów – much, pszczół czy komarów, które dostają się do wnętrza mieszkań, skutecznie uprzykrzając życie mieszkańcom. Na szczęście istnieje skuteczny sposób, by uniemożliwić im wejście do pomieszczeń – jest to montaż moskitiery. Czy warto zdecydować się na jej założenie? Wyjaśniamy to w artykule – zapraszamy do lektury!

 

Czym jest moskitiera? 

Moskitiery z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Użytkownicy doceniający jej zalety, decydują się na montaż moskitiery drzwiowej, jak i okiennej. Dzięki temu mogą mieć pełną gwarancję, że dom jest całkowicie bezpieczny od much i innych owadów. Moskitiera jest gęsto plecioną siatką z PCV lub włókna szklanego, którą montuje się na okna lub drzwi. Stosowana głównie jako bariera przed owadami zwłaszcza wiosną i latem. Istnieje wiele rodzajów moskitier, od materiału z którego zostały wykonane, aż po sposób ich montażu. Obecne rozwiązania pozwalają na dokładne dopasowanie tego elementu do okien czy drzwi, dzięki czemu całość jest niezwykle spójna. Warto zaznaczyć, że moskitiera w duecie z oknem może prezentować się elegancko i schludnie. 

 

Jak montuje się moskitierę? 

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań w zakresie utworzenia ochrony domu przed owadami. Warto zaznaczyć, że decydując się na montaż moskitiery na drzwiach balkonowych czy oknach, możemy wybrać takie, które są możliwe do demontażu w każdej możliwej chwili. Nie jest to więc montaż na stałe. Jej umocowanie jest niezwykle proste i możliwe do samodzielnego zrealizowania w domu. Metoda bezinwazyjna, bez ingerencji w strukturę okna, polega na zamontowaniu jej do okna przy pomocy specjalnych uchwytów obrotowych. Dzięki temu nie potrzeba specjalnych narzędzi.

 

Czy warto decydować się na montaż moskitiery w domu? 

Wybór moskitiery okiennej czy drzwiowej z pewnością jest rozwiązaniem problemu, kiedy w lecie męczą niespodziewane wizyty owadów w domu. Trzeba też zaznaczyć, że dzięki tej ochronie, można otwierać okna i drzwi w każdej chwili. Bez obawy i irytacji w przypadku przedostania się komarów do domu. Jest to niewątpliwie komfortowa i skuteczna ochrona. Na ich korzyść przemawia też z pewnością bezproblemowy montaż. Moskitierę można zamontować na każdego rodzaju oknach i drzwiach, bez różnicy, czy są drewniane czy PCV. Dodatkowo nie ograniczają one widoczności. To z pewnością idealny wybór na sezon aktywności owadów.

 

Sprawdź naszą ofertę: Producent moskitier

No Comments

Leave a Comment: