Okno gospodarcze – jakie wybrać?

Okna PCV – gospodarcze przeznaczone są do garaży, pomieszczeń piwnicznych i przestrzeni gospodarczych. W prawie budowlanym nie ma restrykcyjnych wymogów dotyczących izolacji termicznej i akustycznej w pomieszczeniach niezamieszkanych, co przekłada się na ich finalny koszt i rodzaj zastosowanych materiałów. Wielu naszych klientów zastanawia się nad wyborem konkretnych rozwiązań. Jakie okna gospodarcze wybrać? Na co zwrócić uwagę dokonując zakupu? Czy możliwy jest wybór okien o niestandardowych wymiarach? Na wszystkie pytania odpowiedź znajdziesz poniżej.

 

Na co zwrócić uwagę kupując okna PCV gospodarcze?

Okna PCV gospodarcze muszą spełniać określone wymogi. Wykonane przez profesjonalistów będą miały właściwy współczynnik przenikania ciepła, który mieści się w przedziale określonym w przepisach dotyczących warunków technicznych budynku. Bez wątpienia istotnym czynnikiem jest ich trwałość. Wysoka odporność zastosowanych materiałów, to gwarancja udanej eksploatacji przez długie lata. Warto również zwrócić uwagę na możliwość regulacji, co pozwoli na swobodne wietrzenie pomieszczenia. Świetnym wyborem będą okna z uszczelką, która chroni konstrukcję przed czynnikami atmosferycznymi. Z kolei duża powierzchnia szyby doskonale sprawdzi się przy wnętrzu o ograniczonym oświetleniu. Dzięki zastosowaniu trzykomorowego systemu SPEZIAL, okna inwentarskie mogą być bardzo estetyczne, a ich właściwości izolacyjne i wentylacyjne plasują się na satysfakcjonującym poziomie. Nie bez znaczenia pozostają dodatkowe benefity, jak jakość oferowanych konstrukcji, szybka realizacja, gwarancja, indywidualne podejście, profesjonalizm czy firmowy transport, dzięki czemu realizacja zamówienia zakończy się obopólną satysfakcją, a okna PCV gospodarcze będą służyć przez wiele lat.

 

Jak zamówić okna gospodarcze na wymiar?

Okna gospodarcze na wymiar są chętnie wybierane bez względu na miejsce montażu. Pozwalają na dostosowanie parametrów do konkretnych potrzeb, co eliminuje ryzyko dodatkowych prac budowlanych, ograniczając poświęcony czas i koszty. Produkowane w systemie bez zastosowania metalu z klamkami, kotwami montażowymi i odwodnieniami prezentują się bardzo estetycznie. Wymiary okien inwentarskich są zróżnicowane. W projektach indywidualnych możliwe jest dopracowanie konstrukcji w dowolnym wymiarze z dokładnością do centymetra. Wyjątek stanowią rozwiązania ponadstandardowe, gdzie rozwiązaniem jest połączenie za pomocą specjalnej listwy. Standardowo okna gospodarcze PCV mają szer. 600 mm / wys. 400 mm, z kolei wymiary okna inwentarskiego, to szer. 1200 mm / wys. 1000 mm.

 

Sprawdź naszą ofertę: Moskitiery producent

No Comments

Leave a Comment: